SERVİSLER

10 Harika Küçük İşletme Fikri

27/6/2022
4
dakika yaklaşık okuma süresi.

Kendi Küçük İşletmenize Sahip Olmayı Hiç Hayal Ettiniz Mi? Küçük İşletme Fikirleri Burada

Büyük İstifa ve Bireysel Girişim Trendi

İlginç bir bilgi

2021 yılı içerisinde "Nasıl iş bulurum?" aramasından daha çok "Nasıl iş kurarım?" araması gerçekleştirildi. (Kaynak: Think with Google)

Bu da gösteriyor ki artık bir çok bireysel girişim sürece dahil oluyor. Küçük bir işletme kurmak istiyorsanız öncelikle harika bir iş fikri ile başlamalısınız. İhtiyacınız olan tek şey biraz ilham almak. Her şey, zamanla büyümek için alanı olan bir fikirle başlar.

Yeni bir iş kurma fikri her zaman heyecan vericidir. Ancak birçok fikir zaman, para ve risk gerektirir. Genel kanının aksine, iş kurmanın aslında birçok yolu vardır.

Kendi işinizi yürütmeye hazırsanız, İşte küçük bir yatırımla kendi başınıza başlayabileceğiniz iş fikirleri!

Kariyer Koçluğu Yapabilirsiniz

Bir kişinin yeteneklerini, güçlü yanlarını ve zayıf yönlerini tanımlama beceriniz var mı? Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız sizi motive edici tavrınız ve olumlu bakış açınızdan dolayı övüyor mu? Öyleyse, kendi kariyer koçluğu işinizi kurmayı düşünebilirsiniz.

Artan işsizlik oranı, birçok kişiyi bir sonraki kariyer adımlarını sorgulamaya ve daha tatmin edici ve güvenli kariyer arayışına bıraktı. İşsiz, serbest meslek sahibi olan veya günlük işlerinden memnun olmayan birçok kişi, bir sonraki işlerine rehberlik edecek kariyer danışmanlığı arıyor.

İşe bir kariyer koçluğu sertifikası alarak ve ardından kariyer koçluğu hizmetlerinizi farklı platformlarda tanıtarak başlayabilirsiniz. Ayrıca Superpeer adı ile kurulan ve bir Türk girişimi olan platform sayesinde bu koçluk sürecini hemen paraya dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Superpeer ile Marka Danışmanlığı Sağlıyoruz

Patent Sorgu olarak Superpeer üzerinden marka tescil sürecinizi bir randevu süreci haline getirdik. Şimdi buraya tıklayarak Superpeer hesabımızı görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama Geliştirme

Kulağa ilk etapta biraz zor geliyor farkındayız. Ancak teknolojik işler yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve yeni fikirler ortaya çıktıkça, bu kavramları hayata geçirmeye yardımcı olacak yetenekli uygulama oluşturuculara ve geliştiricilere ihtiyaç olacak. Ayrıca kodsuz uygulamalar geliştirebileceğiniz Adalo gibi ya da Google Appsheet gibi uygulamalar yaygınlaşıyor.

Uygulama geliştiricileri genellikle dünyanın her yerinden çalışabilir ve hizmetlerini çevrimiçi iş ilanlarında, serbest çalışanların ilan açtığı web sitelerde veya sosyal medya aracılığıyla tanıtarak pazarlayabilir.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Keskin başlıklar ve göz alıcı görseller sizin için ikinci bir doğa ise, bir sosyal medya danışmanlığı tam size göre olabilir. Birçok şirketin sosyal medyadaki varlığını genişletme, iyileştirme ve daha genç, farklı kitleleri hedefleme ihtiyacı vardır. Hizmetlerinizi serbest çalışma sitelerinde sunabilir veya seçtiğiniz müşterilerle çalışmak için doğrudan kendinizi (sosyal medyayı kullanarak) tanıtabilirsiniz.

El Yapımı Ürünler

Yerel olarak yaptığınız ve satın aldığınız el yapımı ürünlerle dolu küçük bir butik mağazaya sahip olduğunuzu hayal etmiş olabilirsiniz. İyi haber şu ki, artık birçok insan yerel el yapımı ürünlere ilgi duyuyor.

Siz de kendi e-ticaret mağazanızı oluşturabilir veya ürünlerinizi amazon.com. gibi e-ticaret sitelerinde satışa sunabilirsiniz. Her şeyi önceden planladığınız sürece bu, online bir marka başlatmanın ve el yapımı olan ürünlerinizin satışı için harika bir yol olacaktır.

Danışmanlık

Belirli bir konu (işletme, sosyal medya, pazarlama, insan kaynakları, liderlik, iletişim vb.) Hakkında bilgili ve tutkuluysanız, bir danışmanlık işi başlatmak kazançlı bir seçenek olabilir. Danışmanlık işinize kendi başınıza başlayabilir, ardından işinizi büyütebilir ve zaman içinde diğer danışmanları işe alabilirsiniz.

Online Eğitim

Online eğitim ve öğretim yüksek talep gördüğü için bu kategori son derece geniştir. Öğretmenlik veya özel ders verme deneyiminiz varsa, kendi özel ders işinizi oluşturmak, özellikle bölgenizdeki okullar hala uzaktan eğitim veriyorsa mükemmel bir fikirdir.

Sanal eğitmen olmak için yalnızca akademik bir alan tercih etmek zorunda değilsiniz. Kendi YouTube veya diğer medya kanalınızı oluşturabilir ve yemek tarifleri, dans eğitimi, spor egzersizleri gibi birçok konuda eğitici videolar oluşturabilirsiniz. Tutkunuz ne olursa olsun, online öğretmenlere her zaman ihtiyaç vardır.

Metin Yazarlığı

Biraz pazarlama bilgisine sahip doğal bir söz ustasıysanız, kendinizi serbest bir metin yazarı olarak geliştirebilirsiniz. Bloglar, web içeriği veya basın bültenleri yazsanızda, birçok şirket hizmetlerinizin karşılığını ödeyecektir. Müşterilerinizin, hedef kitlesinin çevrimiçi aramalarında zaten kullandığı belirli anahtar kelimeleri kullanarak bir strateji oluşturmasına yardımcı olmak için SEO bilginizi masaya getirerek değerinizi artırabilirsiniz.

Serbest metin yazarlığı, süreklilik açısından harika bir iştir, çünkü internet bağlantınız olduğu sürece çalışabilirsiniz. Kendi evinizin rahatlığında, hatta seyahat ediyorsanız yoldan bile idare edebileceğiniz bir iş olabilir. Yeterince geniş bir ağ kurarsanız ve memnun müşterilerden tavsiye alırsanız, tam zamanlı işiniz haline bile getirebilirsiniz.

Dijital Pazarlama

İnternetin önemi her geçen gün artıyor ve işletmelerin karmaşadan kurtulmasını ve kendilerini doğru şekilde pazarlamasını her zaman zorlaştırıyor. Dijital pazarlama hizmetleri her zaman talep görmektedir ve birçok küçük ve orta ölçekli şirket, maliyetli bir şirket içi ekip kurmaktansa dış kaynak kullanımını tercih eder. SEO, içerik pazarlaması, tıklama başına ödeme, web geliştirme veya sosyal medya yönetiminde kesintileriniz varsa, size evden çalışma özgürlüğü tanıyan bir iş fırsatınız olabilir.

Dijital pazarlama bir markanın önemli bir parçasıdır, bu nedenle müşterilerinizin pazarlama stratejilerindeki gelişmelere yanıt vermeniz çok önemlidir. Planları titizlikle stratejik hale getirmekten ve uygulamaktan hoşlanıyorsanız, dijital pazarlama sizin için doğru iş olabilir.

T-shirt Baskı İşleri

Keskin bir sanatsal anlayışınız varsa, bir t-shirt baskısı işini başlatmaktan zevk alabilir veya belki de başka birinin görsellerini alıp boş bir gömleğe serigrafi basmaktan hoşlanabilirsiniz. Her iki durumdada, bir t-shirt baskı kurulumu için yeriniz varsa, gerekli araçları kolayca edinebilir ve küçük işletmenizi başlatabilirsiniz.

Evde Yemek Servisi

Yemek pişirme konusunda bir hüneriniz varsa ve bunu yaratıcı bir çıkış noktası olarak görüyorsanız, ev tabanlı bir catering işletmesi açarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İlk yatırım, kurulumun ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlıdır. Örneğin, kendi başınıza yönetebileceğiniz daha küçük etkinliklerle işinizde daha ucuza başlayabilirsiniz

Patent Sorgu ile Girişimcilik Maceranızı Başlatın

Marka tescilinizi alarak ilk adımınızı atın. Şirketinizi kurmuş olmanıza gerek yok. Hayalinizdeki markayı sorgulayın. Danışmanlarımızdan destek alın. Patent Sorgu ile online olarak marka tescil başvurunuzu başlatabilirsiniz. Marka tescil sürecinde ihtiyacınız olan danışmanlığı bizden alabilirsiniz.

Hangi ismi kullanacağınız konusunda emin değil misiniz?

Marka İsmi Bulma Robotunu Deneyin

Marka ismi bulmanız için geliştirdiğimiz marka ismi bulma robotunu deneyin ve gelecekteki işiniz için markanızı oluşturmaya ilk adımı atarak başlayın.

Marka isim bulma robotu yönlendirme yazısıMarka isim bulma robotu yönlendirme görseli. Telefon tutan el.
BUNU DA SEVEBİLİRSİNİZ!

İçeriklerimizi İnceleyin

Sizin için içerikler üretiyoruz. Daha iyi bir iş dünyası deneyimi için içeriklerimizi inceleyin. İşinizi geliştirin. Markanıza ve fikir dünyanıza değer katın.

MARKA TESCİL SORGUSU

Hızlı Marka Sorgulama

Hızlıca buradan marka sorgulayabilirsiniz!

MARKA TESCİL SORGUSU

Hızlı Marka Sorgulama

Hızlıca buradan marka sorgulayabilirsiniz!

Done!

Now you can clone this project and reuse the form.
Clone
Oops! Something went wrong while submitting the form.
SORGULA
MARKA ARAŞTIRMA SONUCU

3 Adımda Marka Tescili Başvurunuzu Başlatın!

Bu sayfa üzerinden marka tescil başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Yandaki adımları izleyerek başvurunuzu gerçekleştirin.

İyzico Ödeme Logoları İyzico, Visa, Mastercard, Troy Kredi Kartı logoları.
1. ADIM
Markanızı Bize İletin

Ön araştırma yaptığınız markayı bize iletin.

Başvurunuz herhangi bir sebep ile yapılamadığında ödemeniz koşulsuz iade edilir.

Markanızın Kaydı Alınmıştır!
Ödeme Yapabilirsiniz

Ödeme için Sonraki Adımı Takip Edin!
Ödemenizin ardından uzmanlarımız sizlere ulaşacaktır.
Bir Hata Oluştu! Whatsapp ile bize ulaşabilirsiniz.
2. ADIM
Başvuru Paketini Seçin ve Ödeme Yapın

Sizin için hazırladığımız 3 başvuru paketinden birisini seçin! İyzico bağlantısı ya da Havale/EFT ile ödeme gerçekleştirin.

ÖZEL FIRSAT

Hızlı Başvuru

Temel, ekonomik, hızlı ve tek sınıflı marka tescil hizmeti. Herkes için önerilir.

Yeşil Onay Kutusu
Tek Sınıflı Hızlı Başvuru
Yeşil Onay Kutusu
Başvuru Harçları Dahil
Yeşil Onay Kutusu
Ücretsiz Ön Araştırma Danışmanlığı
Yeşil Onay Kutusu
Red Halinde Ücretsiz Başvuru Hakkı
Yeşil Onay Kutusu
Ön Araştırma Sürecinde Hızlı İade
E-TİCARET İÇİN EN İYİ

Profesyonel Başvuru

İki sınıflı marka tescil hizmeti. Genellikle satış yapan markalar için önerilir.

Yeşil Onay Kutusu
İki Sınıflı Hızlı Başvuru
Yeşil Onay Kutusu
Başvuru Harçları Dahil
Yeşil Onay Kutusu
Ücretsiz Ön Araştırma Danışmanlığı
Yeşil Onay Kutusu
Red Halinde Ücretsiz Başvuru Hakkı
Yeşil Onay Kutusu
Ön Araştırma Sürecinde Hızlı İade
Yeşil Onay Kutusu
Patent Sorgu Rehber Paketi

6500 ₺

KDV Dahil

1520 ₺ KDV Dahil

2120 ₺ KDV Dahil

KURUMSAL BAŞLANGIÇ

Kapsamlı Başvuru

İhtiyaç duyduğunuz başlangıç paketinin tümü. Logo ve domain dahil edilmiştir.

Yeşil Onay Kutusu
Üç Sınıflı Hızlı Başvuru
Yeşil Onay Kutusu
Kapsamlı Marka İzleme Hizmeti
Yeşil Onay Kutusu
3 Alternatif Logo Tasarımı
Yeşil Onay Kutusu
24 Saat Logo Revizyon Hakkı
Yeşil Onay Kutusu
Başvuru Harçları Dahil
Yeşil Onay Kutusu
Ücretsiz Ön Araştırma Danışmanlığı
Yeşil Onay Kutusu
Red Halinde Ücretsiz Başvuru Hakkı
Yeşil Onay Kutusu
Ön Araştırma Sürecinde Hızlı İade
Yeşil Onay Kutusu
İlk Yıl Domain Tescili
Yeşil Onay Kutusu
Patent Sorgu Rehber Paketi
2. ADIM
Uzmanlarımız Size Hemen Ulaşsın

Uzmanlarımız ödemenizi aldıktan sonra en kısa sürede sizlere telefon ile ulaşacaktır.

Unutmayın ve Rahat Olun! Başvurunuz herhangi bir sebep ile yapılamadığında ödemeniz koşulsuz ve garantili bir şekilde iade edilir.

SÜREÇ

Marka Tescil Süreci Zaman Çizelgesi

BAŞLANGIÇ
Ön Araştırma Süreci - Ücretsiz

Markanızın tescil edilip edilmediğine dair ön araştırma yapılması. Patent Sorgu üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir. Ayrıca marka uzmanımıza danışarak detaylı bilgi alınabilir.

Ön Araştırma Süreci Nedir?
BİR İŞ GÜNÜ
Tescil Başvurusu - Marka Başvuru Ücreti

Başvurunuz gerekli evrakların şirketimize gönderilmesi halinde tescil başvurusu aynı gün gerçekleşir!

Güncel Tutarlar için Tıklayın
Read the Article
2-4 AY
Değerlendirme Süreci

Marka başvurunuz Türk Patent Kurumu tarafından değerlendirilmektedir. Bu süreç bir şekli inceleme sürecidir. Kurul onayının ardından marka yayın kararı çıkar.

Read the Article
4-6 AY
İlan Süresi

Marka başvurunuz Türk Patent Kurumu tarafından uygun görüldüğü takdirde 2 ay boyunca ilanda kalmaktadır. Bu süreçte bir itiraz gelip gelmeyeceği kontrol edilir.

Read the Article
6. Ay
Tescil - Tescil Belge Ücreti

Marka başvurunuza itiraz gelmemesi halinde tescil belge ücreti ödenerek markanız tescil edilir.

Read the Article
İÇERİKLER

İçeriklerimizi İnceleyin

Sizin için içerikler üretiyoruz. Daha iyi bir iş dünyası deneyimi için içeriklerimizi inceleyin. İşinizi geliştirin. Markanıza ve fikir dünyanıza değer katın.

TÜM İÇERİKLERİ GÖRÜN!

Godaddy ile Avantajlı
Domain Kayıt için Tıklayın!

Patent Sorgu, Marka Tescili, Patent Tescili, Tasarım Tescili ve Marka Sorgulama konularında uzman patent ofisi logosu.
INSTAGRAM

Patent Sorgu'yu Instagram'da Takip Edin

Hesabımızı Instagram'da takip edin. Bilgilendirici içeriklerimizden, ve fırsatlardan faydalanın.

INSTAGRAM