İhracata odaklanın. Markanızı yurtdışında koruma altına alın.
SERVİSLER

Yurtdışı Marka Tescili

İhracata odaklanın. Markanızı yurtdışında koruma altına alın.

13/5/2022
3
dakika yaklaşık okuma süresi.

Yurtdışı marka tescili konusunda uzman ekibimizle çalışın. Yurtdışında da markanızı tescil edin.

Sizin gibi girişimciler, özellikle Dolar Euro kurunun artışı ile bugünlerde global ekonomiyi yakından takip ediyorsunuz. İnternetin konuya inanılmaz bir hız kazandırması, dünyanın farklı pazarlarında da faaliyet yapmayı kolaylaştırıyor. Sizler gibi parlak fikirlere sahip yeni girişimcilere sınırlar anlamsız. Sınırların ötesinde düşünmek, başka pazarlara yatırım yapmak önemli.

Bu konuda sizlerin işini kolaylaştıracak. Marka tescil sürecinizi uluslarararsı alanlara taşıyacak bir protokol var. Madrid Protokolü.

Nedir bu Madrid Protokolü?

Madrid Protokolü bu protokole üye ülkelerin sınırları dâhilinde yapılan marka tescilinin, uluslararası geçerlilik kazanması için gerçekleştirilmiş protokoldür.. Yani kısaca marka tescilinde her ülke için ayrı ayrı başvuru yapma zorunluluğunu kaldırır. Başvurular üye ülkeler arasındaki anlaşmalar sayesinde global geçerlilik kazanır. Uluslararası marka tescil sistemi olarak da anılır. Protokol, sizler gibi girişimcilerin dünyaya daha çabuk adapte olabilmesini sağlar.

Uluslarası Marka Tescil Süreci için Destek Alın

Patent Sorgu ile uzman vekilimiz başvurularınızı istediğiniz ülkeler için hazırlasın. Hemen bizimle iletişime geçin. Başvuru sürecinizi çok geçmeden başlatalım.

MARKA TESCİL SORGUSU

Hızlı Marka Sorgulama

Hızlıca buradan marka sorgulayabilirsiniz!

Done!

Now you can clone this project and reuse the form.
Clone
Oops! Something went wrong while submitting the form.
SORGULA
MARKA TESCİL SORGUSU

Hızlı Marka Sorgulama

Hızlıca buradan marka sorgulayabilirsiniz!

BUNU DA SEVEBİLİRSİNİZ!

İçeriklerimizi İnceleyin

Sizin için içerikler üretiyoruz. Daha iyi bir iş dünyası deneyimi için içeriklerimizi inceleyin. İşinizi geliştirin. Markanıza ve fikir dünyanıza değer katın.

SÜREÇ

Marka Tescil Süreci Zaman Çizelgesi

BAŞLANGIÇ
Ön Araştırma Süreci - Ücretsiz

Markanızın tescil edilip edilmediğine dair ön araştırma yapılması. Patent Sorgu üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir. Ayrıca marka uzmanımıza danışarak detaylı bilgi alınabilir.

Ön Araştırma Süreci Nedir?
BİR İŞ GÜNÜ
Tescil Başvurusu - Marka Başvuru Ücreti

Başvurunuz gerekli evrakların şirketimize gönderilmesi halinde tescil başvurusu aynı gün gerçekleşir!

Güncel Tutarlar için Tıklayın
Read the Article
2-4 AY
Değerlendirme Süreci

Marka başvurunuz Türk Patent Kurumu tarafından değerlendirilmektedir. Bu süreç bir şekli inceleme sürecidir. Kurul onayının ardından marka yayın kararı çıkar.

Read the Article
4-6 AY
İlan Süresi

Marka başvurunuz Türk Patent Kurumu tarafından uygun görüldüğü takdirde 2 ay boyunca ilanda kalmaktadır. Bu süreçte bir itiraz gelip gelmeyeceği kontrol edilir.

Read the Article
6. Ay
Tescil - Tescil Belge Ücreti

Marka başvurunuza itiraz gelmemesi halinde tescil belge ücreti ödenerek markanız tescil edilir.

Read the Article
SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıklıkla Sorulan Sorulara Cevaplar

Sıklıkla karşılaştığımız soruları sizler için derledik. Tüm tescil süreçlerine ilişkin bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Neden İyi bir Marka Vekili ile Çalışmalıyım?

Marka tescil başvurusu yapmak ile süreci tamamlamış olmazsınız. Marka başvurunuza dair itiraz ve karşı görüşler TPE tarafından değerlendirilecektir. Tüm resmi sürecin marka vekili ile yürütülmesi marka tescili sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması adına son derece önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Neden Patent Sorgu ile Tescillemeliyim?

Patent Sorgu sizlere ihtiyacınız olan danışmanlığı en yalın hali ile sunmak için vardır. Ön araştırmayı sizin için yaparız. Sürecin başından sonuna kadar her anında danışmanlık sağlarız.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!